• První plakát k novému projektu Sama Raimiho

  Sam má na kontě už celou řadu excelentních snímků a například filmu Smrtelné zlo se nebojím přidat kultovní status. A i když v kinech momentálně řádí restart jeho mladé pavoučí trilogie, tak netruchlí a   pečlivě připravuje další podívanou.

  Jedná se o velmi zajímavý projekt s názvem Mocný vládce Oz. Nejspíše by mělo jít o částečný prequel k filmové klasice z roku 1939, Čaroděje ze země Oz.

  Příběh pojednává o Oscaru Diggsovi (poslední dobou stoupající hvězda James Franco), druhořadém cirkusovém kouzelníkovi. Ten se, i přes svou neúctu k autoritám, dostane ze zaprášeného Kansasu do kouzelné země Oz. Na začátku mu vše vychází. Je slávný, bohatý a nic mu nechybí. Poté ale potká tři čarodějnice, Theodoru (překrásná Mila Kunis), Evanoru (oscarová Rachel Weisz) a Glindu (Michelle ‚Marilyn‘ Williams), které nevěří tomu, že zrovna Oscar by měl být tím očekávaným čarodějem. Diggs se dostává do problémů a nakonec se dozví i o zkáze, která čeká obyvatelstvo a celou zemi Oz. Musí proto rozlišit, kdo patří na stranu dobra  a změnit se nejen ve věhlasného Čaroděje ze země Oz, ale i v lepšího člověka.

  Jde o pozoruhodný návrh, který společně s Raimim za kamerou a setsakra dobrou hereckou sestavu (ve vedlejších rolích dále Zach Braff a cameo by si měl střihnout i Bruce Campbell ) ve mně vzbuzuje velké naděje.  Plakát taky vypadá dobře a je vidět, že nepůjde jen čistě o pohádkovou výpravu. Film by měl do kin dorazit až v květnu příštího roku, takže Vás o něm ještě určitě budeme informovat.

  Renner a Damon společně v pátem „Bourneovi“ ?

  Známý americký časopis Empire vyzpovídal režiséra Bourneova odkazu. Producenta Franka Marshalla a hvězdu filmu Jeremyho Rennera. Co zajímavého z nich vydolovali?

  Renner se magazínu rozpovídal o svém charakteru, Aaronu Crossovi.

  „Aaron přichází z naprosto odlišného schématu než Jason Bourne. Ví přesně do čeho jde, ví přesně kdo je. Do programu se sám přihlásil..Chce být součástí týmu. Můžu Vám říci, že byl v armádě a poté se k programu připojil. Je to osoba, která chce být součástí něčeho…co má důvod. Ale poté je odvlečen.“

  Producent Marshall, ale prozradil daleko zajímavější a konkrétnější informace o možném (a dosti pravděpodobném pokračování).

  „Víte, ve filmu je několik takovýchto různých programů s různými schopnostmi. Všechno je možné. Mým snem je, že v dalším díle by mohli Matt a Jeremy pracovat bok po boku.“

  Bourneův odkaz ještě sice nepřišel do kin, ale Renner už několikrát dokázal, že na plátně mu sluší ze všeho nejvíce právě vojenská uniforma. Spolupráce s Damonem by rozhodně nebyla k zahození.

  Scorseseho nový snímek nabírá zajímavé obsazení

  Film napsaný podle skutečných událostí The Wolf of Wall Street se začne natáčet již tento rok v létě a Scorsese se po ‚přístupném‘ Hugovi pouští znovu do látky, která mu jde nejlépe.

  Příběh pojednává o burzovním makléři, jež v 80. letech díky podvodům dokázal na burze vydělávat až 1000 dolarů za minutu. Jeho život poté byla jedna bezstarostná jízda. Drogy, ženy, peníze, chlast. Samozřejmě až do té doby než ho FBI chytila a strčila ho na dva roky do chládku.

  Onoho makléře si nezahraje nikdo jiný než Martinův oblíbenec Leonardo DiCaprio. Mimo jiné se můžeme těšit například i na čerstvě Oscarem ověnčeného Jeana Dujardina, který by si měl zahrát jistého švýcarského bankéře. Pro Jeana je tato rozhodně chytrým krokem pro započetí slibné kariéry. Uvidíme, ale tady si bude muset vystačit s více než-li jen úsměvem.

  Avengers poletí do vesmíru

  A to do slova a do písmene. Šestice superhrdinů už vydělala více než miliardu a na Zemi ji už vyděl skoro každý, proto si snímek udělá menší výlet do vesmíru.

  Nebude se sice pouštět mimozemským formám života, ale svou cestu ukončí ve vesmírné lodi, která momentálně obíhá asi 220 mil od zemského povrchu. Můžou za to poděkovat stanici NASA, která cituji : ‚díky jejich vyspělé technologii, které by záviděl i Tony Stark, může toto promítání uskutečnit. ‘

  —-

  Třetí Pařba v Tijuaně?

  Pařba ve Vegas byla jednoznačně jedna z nejlepších komedií za posledních několik let a i když se chlapci prakticky jen přesunuli do nové lokace a pouze opisovali z úspěchu jedničky Pařba v Bankogu také nebyla k zahození a dokázala si udržet určitou kvalitu a přijít i s novými nápady.

  Ještě než dvojka přišla do kin bylo ale rozhodnuto, že se natočí i poslední, závěrečný díl trilogie. Jedinou otázkou bylo kde. Až donedávna se jen hádalo, dokud americký magazín The Film Stage nevypustil informaci o místech natáčení.

  „Hodně se toho bude natáčet v Los Angeles,“ řekl neznámý zdroj, „ ale poté se přesunou do Las Vegas, pro další nasnímání oněch šílených scén. Nakonec stráví divoký týden v Mexické Tijuaně.“

  Pro ty, kdo neví, tak Tijuana je takové mexické Las Vegas s tou výjmkou, že se v ní nachází o mnoho více drog a dalších nelegálních vychytávek. Phillips se rozhodně snaží o grandiózní finále.

  Hotel The Las Vegas Sun opravdu potvrdil, že ‚vlčí smečka‘  bude  nějáký čas filmovat okolo Ceasarova Paláce (hotel z jedničky)a na Las Vegas stripu.

  „Samozřejmě, že jsme o Pařbách vždy uvažovali jako o trilogii,“ zmínil se režisér Todd Phillips,“ třetí díl by ale měl být velkým finálem. Ještě jsem o tom sice nemluvil s herci, ale film se bude od předchozích částí velmi lišit a disponuje velmi odlišnou myšlenkou.“

  Můžeme asi jen držet palce, aby se po nevydařeném Projectu X, kde se Phillips podílel na produkci, zase vrátil do starých kolejí a předvedl nám kocovinu prvního stupně.